Zobrazení dnes: 9
Zobrazení včera: 18297
Zobrazení 2024: 5340660
Zobrazení 2023: 5266082
Zobrazení 2022: 4008850
Zobrazení 2021: 5624594
Zobrazení 2020: 5905851
Zobrazení celkem: 78961766

Základní umělecké školy

Partnerské projekty

Přihlášení

Jméno :

Heslo :


Hotel Racek

   
Firma : Hotel Racek
Ulice : Černá v Pošumaví 69
Město : Černá v Pošumaví
Kraj : Jihočeský
   
Kontaktní osoba : Lucie Homrová, DiS.
   
IČO : 28869940        DIČ : CZ28869940
   
Telefon: 380 744 103     Mobil:775 577 882  
Telefon: 775 577 883    
Fax : 380 744 101  
     
Email : hotelracek@seznam.cz  
Url : www.hotel-racek.cz  
     
Popis činnosti :  
   
  Rádi bychom Vám nabídli možnosti ubytování a stravování v Hotelu Racek a dále i sportovního vyžití a relaxace v hotelu nebo jeho okolí.

Hotel Racek se nachází na břehu Lipenské přehrady v obci Černá v Pošumaví, která je jednou z nejnavštěvovanějších rekreačních oblastí Jižních Čech. Svou polohou a širokou nabídkou služeb je hotel předurčený pro aktivní i relaxační pobyt na Lipně a to v jakémkoliv ročním období.

Hotel prošel v roce 2009 částečnou rekonstrukcí a renovací ubytovacích kapacit a gastronomie.

V květnu 2010 jsme obnovili celkem 9 dřevěných chatek z 19 stávajících a nově vybudovali v hotelové části ubytovnu hotelového typu, která slouží především ke školním pobytům.

Dále bylo nově vybudováno dětské a sportovní multifunkční hřiště přímo před hotelem.
 
   
 

Ubytování


Ubytování nabízíme ve 22 pokojích – v 7 dvoulůžkových a 15-ti dvoulůžkových pokojích s možností až dvou přistýlek. Všechny pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením se sprchovým koutem, vysoušečem vlasů, televizí s příjmem satelitních programů a internetovým připojením Wi-fi. Některé pokoje jsou vybaveny minibarem.

V ubytovně hotelového typu s kapacitou 30 lůžek nabízíme pokoje v tomto složení: 1x čtyřlůžkový pokoj, 3x šestilůžkový pokoj a 1x osmilůžkový pokoj. Všechny pokoje mají nové společné sociální zařízení (ženy/muži zvlášť).

V letních měsících (květen – září) nabízíme ubytování ve 2 – 4 lůžkových chatkách, které jsou v areálu hotelu, 30 m od pláže Lipenského jezera. Chatky mají rovněž nově vybudované společné sociální zařízení (ženy/muži zvlášť). K dispozici je velké ohniště s posezením. V této chatové části je v provozu také Bistro s rychlým občerstvením.

Další variantou ubytování je rekreační domek s celkovou kapacitou 30-ti lůžek. 

Hotelová restaurace (hlavní restaurace, salónek s krbem, herna, terasa a dětský koutek) s  kapacitou 150 míst nabízí tradiční jídla české kuchyně, výběr hovězích, kuřecích, vepřových steaků, ryb a dalších specialit. Pro hotelové hosty i skupiny je možnost výběru polopenze a plné penze. V letních měsících nabízíme příjemné posezení na venkovní terase s výhledem na Lipenské jezero, kde je možnost grilování na venkovním grilu.
 
   
 

Sport a relaxaceSportovní vyžití a relaxaci nabízíme přímo v hotelu v podobě sauny, vířivých koupelí a posilovny. Zdarma je možné využít multifunkční sportovní hřiště, kde si hosté mohou zahrát tenis, fotbal, nohejbal, basketbal, volejbal nebo badminton. Dále hosté mohou zdarma využít naší hernu nebo si mohou zahrát stolní tenis. Pro malé návštěvníky máme k dispozici již zmíněné dětské hřiště a trampolínu.Turistika v okolí Lipna | Hotel Racek Černá v Pošumaví - ubytování Lipno | Šumava  Turistika v okolí Lipna | Hotel Racek Černá v Pošumaví - ubytování Lipno | Šumava


V okolí hotelu vede mnoho krásných cyklostezek, po kterých se můžete dostat až na Kvildu přes rakouskou stranu Šumavy. Jedna z mnoha cyklostezek vede přímo pod hotelem. Pro hotelové hosty máme k dispozici 10 cyklistických kol, další jsme schopni zajistit. Hotel Racek je držitelem certifikátu Cyklisté vítáni.


Šumava je rájem turistů... | Hotel Racek Černá v Pošumaví - ubytování Lipno | Šumava  Zřícenina Vítkův hrádek - cíl pro Váš výlet | Hotel Racek Černá v Pošumaví - ubytování Lipno | Šumava


Milovníci vodních sportů a koupání jistě ocení písčitou a travnatou pláž v blízkosti hotelu. Také rekreační a sportovní rybáři zde najdou cestu ke svému koníčku.

Cca 200 m se nachází půjčovna lodí, vodních šlapadel a windsurfingu, kde mají naši hosté zvýhodněnou cenu. V nedaleké obci Hůrka lze zapůjčit katamarán.

Hosté mohou také navštívit lanový park vzdálený 100 m nebo si zahrát paintball, který se nachází v obci Černá v Pošumaví.

V obci Lipno nad Vltavou, vzdálené 20 km, je velmi oblíbená a vyhledávaná bobová dráha.


Lipenská přehrada poblíž Hotelu Racek | Hotel Racek Černá v Pošumaví - ubytování Lipno | Šumava  Koupání na Lipně | Hotel Racek Černá v Pošumaví - ubytování Lipno | Šumava


V zimním období můžete využít naši aktuální nabídku s ubytováním, skipasy, dopravou, stravováním (snídaně, polopenze nebo plná penze) a lyžováním na rakouské straně Šumavy v lyžařském středisku Hochficht nebo ve Skiareálu Lipno. V blízkosti hotelu jsou také běžkařské trasy a bruslařská dráha.

Hotel Racek je ideálním místem pro pořádání firemních akcí (firemní školení, semináře, prezentace, večírky, sportovně a relaxačně zaměřené akce) a teambildingů. Vedle příjemného ubytování, stravování a zázemí hotelu, nabízíme zajištění celé řady doprovodných aktivit ve spolupráci s Lipnoservisem, s firmou Alzarent a s Adventure parkem.


Po předchozí domluvě můžeme zajistit nejen tyto aktivity:

  • lanové centrum
  • paintball
  • Paragliding, Landkiting, Snowkiting, Záchranný člun
  • In-line brusle, kola, mořské kajaky, kanoe, plachetnice, jachty, šlapadla…
  • léto – Bikepark Lipno, Letní lanová dráha, Jezerní cyklo-inline stezka Lipno-Frymburk, bobová dráha
  • zima – Skiareál Lipno 

Cenovou kalkulaci rádi zpracujeme na základě Vašich požadavků.Fotogalerie
 
 
   
Nabídka od Hotel Racek pro školy :  

Škola v přírodě, lyžařské kurzy, fotbalové soustředění, firemní akce


Hotel Racek se nachází v malebné šumavské obci v Černé v Pošumaví přímo na břehu Lipenského jezera.
Nabízíme pobyty pro školy, fotbalové soustředění a ostatní zájmové skupiny
 
Stravování:
Můžeme zajistit snídaně, obědy, obědové balíčky, večeře, svačiny, pitný režim. Vše se odvíjí dle konkrétních požadavků klienta. 

Volný čas:
 Sportovní vyžití a relaxaci nabízíme přímo v hotelu v podobě sauny, vířivých koupelí a posilovny. 
Pro pedagogy nabízíme bonus. Jedná se o možnost využití wellness v podobě vířivých koupelí, sauny nebo fitness zdarma. 


V zimních měsících nabízíme
Lyžařské balíčky (Hochfich, Lipno nebo kombinace)
   
Po domluvě je možné zajistit dopravu na poznávací výlety v okolí.


Web : www.hotel-racek.cz
Email : hotelracek@seznam.cz
Datum vložení : 03.07 11:13 - 2020