Doporučené firmy

Nainstalujte si flash player.

Horská chata Na sluníčku

Firma : Horská chata Na sluníčku
Ulice : Petra Jilemnického 8
Město : Jáchymov - Mariánská
Kraj : více regionů

Kontaktní osoba : Ing. František Sentenský

Pobočky : Penzion U rybníka, Penzion Aninka, Horská chata Matfyz
IČO : 630 799 17

Email : fs@horyaskoly.cz
Url : www.horyaskoly.cz

Popis činnosti :

Provozujeme školy v přírodě, lyžařské kurzy, seznamovací kurzy, letní tábory. Tábory sami pořádáme a zároveň poskytujeme zázemí organizátorům vlastních táborů a sportovních i jiných soustředění.
Ubytování je v příjemných apartmánech penzionu U rybníka a Aninka, v jednodušší pokojích na horské chatě Matfyz nebo vyloženě levné ubytování na horské chatě Na sluníčku.
Záleží na Vás jakou chatu preferujete. Každá chata má jiný standard a vše si můžete prohlédnout na našich stránkách.
Do naší internetové sekce pro školy můžete vstoupit rovnou tudy: www.horyaskoly.cz.

Nejsme agentura, ale přímo ubytovatel. Agenturní služby Vám po dohodě dokážeme poskytnout včetně dopravy.

Program v rámci školy v přírodě/tábora

s návštěvou historické lékárny z r. 1526

- ukázka úlů s povídáním o včelách

před 500 sty lety

včelích úlů (více viz zde: www.vcelidum.cz). Vynikající na zklidnění nervové
  soustavy.

- k dispozici naše minitělocvična

- s ozvučením i videoprojekcí

- díky naší dlouhodobé spolupráci s Jožkou Zeleným, Vám jsme v rámci školy v přírodě
  schopni nabídnout hudební program pro děti. Viz zde: www.5522.cz . Jde o cca 30 až
  45 minut zpívání profesionálními muzikanty. Program je možné realizovat od pondělí do
  středy.

den. Od jednoho dne až po celý pobyt.

- v zimě instruktoři lyžování i SNB (nutno domluvit s předstihem)

- projížďka na koních

- horolezecká stěna

- lanové centrum

- muzeum Královská mincovna

- přednáška horské služby

- výlet za historií Ostrova

- nečekaně zajímavé vyprávění s prohlídkou památek města

- námi nabízené cestovní pojištění obsahuje klasické položky jako nehody, úrazy,
  odpovědnost i ztráty, ale hlavně pojištění proti stornu. Za cenu 16 Kč na den.
  Podrobnosti zašlu na vyžádání.

----------
Ceny škol v přírodě jsou od 1 570 Kč od pondělí do pátku ( ubytování a stravování ) pro děti do 12 let.

Ceny lyžařských kurzů jsou od 3 130 Kč od soboty do soboty ( ubytování a stravování ) pro děti do 15 let.
...Víc než 10 lyžařských středisek od 100 m do 10 km od chat.  Lyžování od 180  Kč za den! v docházkové vzdálenosti. Skibus na Plešivec i Klínovec.
----------

Pár dalších informací ve zkratce:
- vysoko v horách a přesto s rybníkem na koupání pod okny
- vhodné na kola, borůvky, houby i toulání po lesích
- výborné wellness procedury v nedalekých lázních
- vlastní infrasauna
- vlastní apiterapeutické procedury (viz. www.apiterapie.info) v rámci našeho Včelího
  domu (viz. www.vcelidum.cz)
- vlastní speciální masáže rodilé mongolky
- běžky - propojení zimními cestami KČT, biatlonový areál s upravovanými okruhy,
  Krušnohorská magistrála
- parkování přímo u chat i v zimě. Nebo autobusová zastávka 100 m od ubytování, po
  rovině
- tenisový antukový kurt v místě
- hřiště na malou kopanou, voleybal, nohejbal
- v okolí historické památky, otevřená stará důlní díla, neporušená příroda
- v naší restauraci jedinečný model dolů 16. století. Zjistíte zde mimo jiné, že Dollar
  získal svoje jméno u nás.

Nabídka od Horská chata Na sluníčku pro školy :

Dotace na školy v přírodě

Vážené dámy a pánové,

dovolte mi Vás oslovit nejen s naší nabídkou ubytování pro pobyty s dětmi, pro které máme připravené i mnohé zajímavé aktivity - viz níže.

V této zprávě Vás chci seznámit s možností úspory cca 50% nákladů na školu v přírodě, pokud máte německou školu jako partnera nebo se dokážete s německou školou na partnerství, byť jednorázovém, domluvit. Školanda by pak měla navíc i jazykový rozměr a efekt velké úspory k tomu.

Dokumentaci bude zpracovávat specializovaná organizace, takže by Vám akce neměla přidělat nadstandardní starosti.

Snad tato možnost stojí alespoň za zamyšlení.

Rád bych připomenul, že naše oblast je od roku 2019 na seznamu UNESCO. Tomu jsme velice rádi, protože i některé naše programy se již dříve tímto směrem ubíraly.

Zde pro osvěžení možnosti aktivit u nás:

- povídání s praktickými ukázkami s naší bylinkářkou Katkou po bylinkách v okolí. Spojené s návštěvou historické lékárny z r. 1526

- ukázka úlů s povídáním o včelách

- povídání o historii regionu (vč. vzniku názvu Dollar) u našeho modelu života na horách před 500 sty lety

- pro pedagogy možnost odpočinku ve Včeláriu - hodinové ležení na speciální posteli ze včelích úlů ( více viz zde: www.vcelidum.cz ). Vynikající mmj. na zklidnění nervové soustavy :-)

- k dispozici naše minitělocvična - s ozvučením i videoprojekcí

- celodenní zábavný sportovní program pro Vaše studenty. Od zhruba 350 Kč na osobu a den. Od jednoho dne až po celý pobyt.

- v zimě instruktoři lyžování i SNB

- projížďka na koních

- horolezecká stěna

- lanové centrum

- muzeum Královská mincovna

- přednáška horské služby

- výlet za historií Ostrova - nečekaně zajímavé vyprávění s prohlídkou památek města

Těším se na Vaše podněty

Krásný den

Ing. František Sentenský
www.HoryaSkoly.cz

Web : www.horyaskoly.cz
Email : marianska@horyaskoly.cz
Datum vložení : 16.01 14:11 - 2020

Horská Chata Na sluníčku - adaptační a lyžařské kurzy - rezervace!

Horská Chata Na sluníčku, Mariánská u Jáchymova 8, 362 51 Jáchymov